- In stock
Esperanza EBG002K Men's electric shaver Black
Esperanza EBG002K Men's electric shaver Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Rechargeable | Yes |
| Power source | Built-in battery |
| Power | 3 W |
| Battery capacity | 600 mAh |
| Battery type | Built-in |
| Operating time | 30 min |
| Width | 205 mm |
| Height | 155 mm |
| Length | 85 mm |
| Weight | 469 g |
| Product colour | Black |
| Number of shaver heads/blades | 3 |
| Brush included | Yes |
| Battery level indicator | No |
| Wet & Dry | Yes |
| Shaver system | Rotation shaver |
| Cordless | Yes |