Braun Series 9 Pro+ 9575cc Wet & Dry Foil shaver Trimmer Metallic
Braun Series 9 Pro+ 9575cc Wet & Dry Foil shaver Trimmer Metallic






















Braun Series 9 Pro+ 9575cc Wet & Dry Foil shaver Trimmer Metallic
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Metallic |
| Built-in display | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Power source | Battery |
| Frequency | 50 - 60 Hz |
| Rechargeable | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Operating time | 90 min |
| Cordless | Yes |
| Fast charging time | 5 min |
| Width | 66 mm |
| Depth | 44 mm |
| Length | 168 mm |
| Weight | 207 g |
| Shaver system | Foil shaver |
| Sonic technology | Yes |
| Trimmer | Yes |
| Number of shaver heads/blades | 5 |
| Wet & Dry | Yes |
| Cleaning cartridge | Yes |
| Charger | Yes |
| Base station | Yes |
| Cleaning brush | Yes |
| Charging case | Yes |