- In stock
Adler AD 2937 men's shaver Rotation shaver Blue
Adler AD 2937 men's shaver Rotation shaver Blue










Adler AD 2937 men's shaver Rotation shaver Blue
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| USB port | Yes |
| Washable | Yes |
| Product colour | Blue |
| Detachable bracket | Yes |
| Battery capacity | 250 mAh |
| Charging time | 85 h |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Cordless | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Rechargeable | Yes |
| Power source | Battery |
| Operating time | 35 min |
| Height | 63 mm |
| Weight | 100 g |
| Depth | 56 mm |
| Width | 28 mm |
| Shaver system | Rotation shaver |
| Number of shaver heads/blades | 2 |
| Trimmer | No |
| Batteries included | Yes |
| Manual | Yes |
| Cleaning cartridge | Yes |