ZOLUX Neolife 80 green - cage for a hamster
ZOLUX Neolife 80 green - cage for a hamster
ZOLUX Neolife 80 green - cage for a hamster
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Green |
| Weight range | 5 kg - 9,9 kg |
| Equipment | Ladder, House, Bowl, Floor, Wheel |
| Material | Metal, Plastic, Wood |
| Category | For rodents, For hamster |
| Product category | Cage |
| Depth | 480 mm |
| Weight | 6 kg |
| Height | 750 mm |
| Width | 780 mm |
| Rod spacing | 9 mm |
| Warnings | Ensure the cage is properly ventilated to provide adequate air circulation for the animals., Ensure the cage is properly assembled to avoid the risk of animals escaping., Regularly check the condition of the cage for damage that may pose a risk to the animals. |