WIEJSKA ZAGRODA Turkey with lamb M - dry dog food - 9kg
WIEJSKA ZAGRODA Turkey with lamb M - dry dog food - 9kg
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Pet specific needs | No specific needs |
| Sugar free | Yes |
| Dog breed | All breeds of medium-sized dogs |
| Gluten free | Yes |
| Soy free | Yes |
| Dosage form | Solid |
| Weight | 9 kg |
| Package type | Sack |
| No artificial colours | Yes |
| Product category | Dry food |
| Age of the pet | Adult |
| Additional features | Grain-free, Muscle building, General health, Gluten-free |
| Category | For dog |
| Main flavor | Turkey |
| Weight range | 5 kg - 9,9 kg |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Crude ash | 9.5% |
| Fat content | 21% |
| Moisture content | 9% |
| Protein | 32% |
| Crude fibres | 4% |