-
−5%
ROYAL CANIN Maxi Adult - dry dog food - 15 kg
ROYAL CANIN Maxi Adult - dry dog food - 15 kg
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Pet specific needs | Proper digestion |
| Weight | 15 kg |
| Sugar free | No data available |
| Preservative free | Y |
| No artificial colours | Yes |
| Gluten free | No |
| Dog breed | All breeds of large dogs |
| Soy free | N |
| Additional information | Product undergoing redesign and reformulation. Shipping depending on delivery batches |
| Dosage form | Solid |
| Package type | Sack |
| Age of the pet | Adult |
| Product category | Dry food |
| Couponing Royal Canin | Discount 60 zł |
| Main flavor | Chicken, Poultry |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
| Additional features | General health, Digestive support |
| Series | ROYAL CANIN Size Health Nutrition |
| Category | For dog |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Fat content | 17% |
| Protein | 26% |
| Crude fibres | 1.6% |
| Crude ash | 7.6% |