-
−4%
ROYAL CANIN Maxi Adult 5+ - dry dog food - 15 kg
ROYAL CANIN Maxi Adult 5+ - dry dog food - 15 kg
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 15 kg |
| Sugar free | No data available |
| Pet specific needs | Vitality, Proper digestion |
| Preservative free | Y |
| Age of the pet | Adult |
| Soy free | N |
| No artificial colours | Yes |
| Dog breed | All breeds of large dogs |
| Additional information | Product undergoing redesign and reformulation. Shipping depending on delivery batches |
| Product category | Dry food |
| Gluten free | No |
| Dosage form | Solid |
| Package type | Sack |
| Main flavor | Poultry, Chicken |
| Size of breed | Suitable for all breeds, Large breed 25 - 45 kg |
| Couponing Royal Canin | Discount 60 zł |
| Series | ROYAL CANIN Size Health Nutrition |
| Additional features | Digestive support, General health |
| Category | For dog |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food., Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Protein | 26% |
| Crude ash | 6.4% |
| Crude fibres | 1.6% |
| Fat content | 17% |