ROYAL CANIN Chihuahua - pack 12x85g
ROYAL CANIN Chihuahua - pack 12x85g










ROYAL CANIN Chihuahua - pack 12x85g
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Package type | Sachet |
| Capacity | 85 g |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Main flavor | Poultry |
| Age of the pet | Adult |
| Series | ROYAL CANIN Breed Health Nutrition |
| Additional features | General health |
| Weight range | 1 kg - 1,9 kg |
| Pet life stage | Mature |
| Product category | Wet food |
| Category | For dog |
| Quantity | 12 |
| Warnings | Store in a dry and cool place., Use before the expiry date., Not intended for human consumption. |
| Crude ash | 2.1% |
| Moisture content | 79% |
| Protein | 8.5% |
| Fat content | 5.6% |
| Crude fibres | 1.4% |