ROYAL CANIN Adult Medium - dry dog food - 4kg
ROYAL CANIN Adult Medium - dry dog food - 4kg














ROYAL CANIN Adult Medium - dry dog food - 4kg
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Age of the pet | Adult |
| Main flavor | Poultry |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
| Category | For dog |
| Additional features | Muscle building |
| Couponing Royal Canin | Discount 30 zł |
| Series | ROYAL CANIN Size Health Nutrition |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg |
| Product category | Dry food |
| Weight | 4 kg |
| Gluten free | No |
| Sugar free | No data available |
| Dog breed | All breeds of medium-sized dogs |
| Soy free | N |
| No artificial colours | Yes |
| Dosage form | Solid |
| Pet specific needs | No specific needs |
| Package type | Sack |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Crude fibres | 1.6% |
| Protein | 25% |
| Crude ash | 6.2% |
| Fat content | 14% |