ROTHO Rondo Loft - food storage container - 2 x 0,85l
ROTHO Rondo Loft - food storage container - 2 x 0,85l





ROTHO Rondo Loft - food storage container - 2 x 0,85l
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Set contents | Container 2 x 0,85l |
| Product colour | Transparent, White |
| Product category | Food container |
| Material | Technopolymer |
| Interior capacity | 2 x 0,85 l |
| Dishwasher proof | Yes |
| Category | For humans |
| Weight range | 0 g - 200 g |
| Weight | 200 g |
| Width | 150 mm |
| Depth | 200 mm |
| Warnings | Regularly clean the product to ensure hygiene., Store away from sources of heat and direct sunlight., The product should be used in accordance with its intended use. |