ROTHO Basic - detergent container - 9l
ROTHO Basic - detergent container - 9l






ROTHO Basic - detergent container - 9l
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Interior capacity | 9 L |
| Material | Technopolymer |
| Product colour | Transparent, White |
| Hanger hole | Yes |
| Lid | Yes |
| Product category | Container |
| Category | For humans |
| Weight | 300 g |
| Height | 275 mm |
| Depth | 230 mm |
| Width | 225 mm |
| Weight range | 201 g - 499 g |
| Warnings | Regularly clean the product to ensure hygiene., The product should be used in accordance with its intended use., Store away from sources of heat and direct sunlight. |