- In stock
ROTHO Basic - detergent container - 4,5l
ROTHO Basic - detergent container - 4,5l
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White, Transparent |
| Interior capacity | 4,5 l |
| Category | For humans |
| Hanger hole | Yes |
| Material | Technopolymer |
| Product category | Container |
| Lid | Yes |
| Width | 200 mm |
| Depth | 210 mm |
| Height | 180 mm |
| Weight | 300 g |
| Weight range | 201 g - 499 g |
| Warnings | Store away from sources of heat and direct sunlight., The product should be used in accordance with its intended use., Regularly clean the product to ensure hygiene. |