PURINA One Mini/Small Active Beef - wet dog food - 85g
PURINA One Mini/Small Active Beef - wet dog food - 85g
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dosage form | Solid |
| Dog breed | All breeds of small dogs, All breeds of miniature dogs |
| Soy free | Yes |
| Gluten free | Yes |
| Weight range | 0 g - 200 g |
| Series | PURINA One |
| Additional features | General health, Gluten-free |
| Pet specific needs | No specific needs |
| Main flavor | Beef |
| Sugar free | No |
| Category | For dog |
| No artificial colours | Yes |
| Age of the pet | Adult |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Product category | Wet food |
| Package type | Sachet |
| Weight | 85 g |
| Warnings | Use before the expiry date., Store in a dry and cool place., Not intended for human consumption. |
| Protein | 12.5% |
| Moisture content | 76,4% |
| Crude ash | 1.9% |
| Fat content | 4.5% |
| Crude fibres | 1% |