Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The LOFT 2.1L tall treat bowl is a transparent and white food bowl made of technopolymer. It is dishwasher safe and suitable for both dogs and cats, with dimensions of 200 mm wide, 142 mm high and 100 mm deep.
Features | |
|---|---|
| Product color | Transparent, White |
| Product category | Food container |
| Material | Technopolis |
| Dishwasher safe | Yes |
| Category | Suitable for dogs, Suitable for cats |
Weight and dimensions | |
| Width | 200mm |
| Height | 142 mm |
| Depth | 100mm |
| Weight | 200g |
| Weight range | 201g - 499g |