- In stock
PAN MIĘSKO Veal with quail L puppy - dry dog food - 20kg
PAN MIĘSKO Veal with quail L puppy - dry dog food - 20kg
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Category | For dog |
| Weight range | 16 kg - 30 kg |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Additional features | Gluten-free, General health, Joint support, Supporting immunity, Muscle building |
| Main flavor | Veal |
| Gluten free | Yes |
| Product category | Dry food |
| No artificial colours | Yes |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Dosage form | Solid |
| Age of the pet | Junior |
| Package type | Sack |
| Dog breed | All breeds of large dogs |
| Weight | 20 kg |
| Pet specific needs | No specific needs |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Moisture content | 9% |
| Crude fibres | 3.5% |
| Crude ash | 8% |
| Protein | 30% |
| Fat content | 20% |