PAKA ZWIERZAKA Rabbit with forest fruits L - dry dog food - 9kg
PAKA ZWIERZAKA Rabbit with forest fruits L - dry dog food - 9kg
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| No artificial colours | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Pet specific needs | General health, Proper digestion, Allergic, Food alergy, Sensitive stomach |
| Gluten free | Yes |
| Package type | Sack |
| Weight | 9 kg |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs |
| Soy free | Yes |
| Dosage form | Solid |
| Additional features | Overweight, Grain-free, Monoprotein, Muscle building, Gluten-free |
| Main flavor | Rabbit |
| Product category | Dry food |
| Age of the pet | Adult |
| Weight range | 5 kg - 9,9 kg |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg, Large breed 25 - 45 kg |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Category | For dog |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Crude ash | 10% |
| Crude fibres | 4% |
| Moisture content | 9% |
| Fat content | 16% |
| Protein | 29% |