FURminator Sensitive Skin Ultra Premium - shampoo for dogs - 473ml
FURminator Sensitive Skin Ultra Premium - shampoo for dogs - 473ml
FURminator Sensitive Skin Ultra Premium - shampoo for dogs - 473ml
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Health effects | Skin & coat |
| Shampoo effect | Moisturizing, Anti-itching |
| Suitable for pet coat types | All coat types and lengths |
| Pet life stage | Mature |
| Weight range | 500 g - 999 g |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Product category | Shampoo |
| Volume | 473 ml |
| Weight | 500 g |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Product may be harmful to the environment, do not dispose of in the regular trash., Avoid contact with eyes, skin and clothing. |