FRONTPRO Flea and tick tablets for dog (2-4 kg) - 3x 11,3mg
FRONTPRO Flea and tick tablets for dog (2-4 kg) - 3x 11,3mg
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| Category | For dog |
| OTC product | Yes |
| Product category | Tick and insect repellents, Pills |
| Recommended for pet type | Dog |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Seasonal offer | Summer with your pet, Spring |
| Pet life stage | Puppy (over 8 weeks old) |
| Weight range | 0 g - 200 g |
| Dog's weight | 2-4 kg |
| Pet specific needs | Parasite problems |
| Weight (mg) | 3x11,3 mg |
| Pet type | Dog |
| Quantity inner carton | 3 pc(s) |
| Age of the pet | Senior, Adult, Junior |
| Weight | 15 g |
| Warnings | Keep out of the reach of children., In case of skin contamination, rinse immediately with plenty of water., Avoid contact with eyes, skin or clothing. |