Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The ROTTO Loft 500 ml treat container for small pets provides a convenient and hygienic way to store treats. Made of durable technopolymer, it guarantees durability.
Features | |
|---|---|
| Category | For cats, for dogs |
| Material | Technopolymer |
| Product color | Transparent, Black |
| Product category | Food capacity |
| Dishwasher safe | Yes |
Weight and dimensions | |
| Height | 72 mm |
| Width | 100mm |
| Weight range | 0g - 200g |
| Weight | 200g |
| Depth | 100mm |