-
−3%
Flexi New Classic Dog Retractable lead 5 m
Flexi New Classic Dog Retractable lead 5 m
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product category | Leash |
| Weight range | 0 g - 200 g |
| Series | flexi Classic |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Category | For dog |
| Adjustable length | Yes |
| Maximum load weight | 12 kg |
| Product colour | Blue |
| Size value 1 | S |
| Suitable for | Dog |
| Pet lead style | Cord |
| Length | 5 m |
| Warnings | Do not leave your dog unattended while wearing a harness., Ensure that the braces fit correctly to avoid injury., Regularly check that the harness is not damaged. |