FERPLAST Barn 100 - Cage
FERPLAST Barn 100 - Cage







FERPLAST Barn 100 - Cage
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Animal type(s) | Rabbit, Guinea pig |
| Product colour | Grey |
| Recommended for pet type | Rabbit, Guinea pig |
| Product type | Cage |
| Easy to clean | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Seasonal offer | Spring |
| Weight range | 5 kg - 9,9 kg |
| Product category | Cage |
| Equipment | Drinker, Bowl, Floor |
| Category | For rabbit |
| Weight | 7.5 kg |
| Width | 960 mm |
| Depth | 570 mm |
| Height | 730 mm |
| Warnings | Ensure the cage is properly ventilated to provide adequate air circulation for the animals., Ensure the cage is properly assembled to avoid the risk of animals escaping., Regularly check the condition of the cage for damage that may pose a risk to the animals. |