EUROWET Hexoderm - shampoo for dogs and cats - 500ml
EUROWET Hexoderm - shampoo for dogs and cats - 500ml
EUROWET Hexoderm - shampoo for dogs and cats - 500ml
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Shampoo effect | Soothing, Moisturizing, Regenerating, Anti-inflammatory, Caring |
| Category | For cat, For dog |
| Suitable for pet coat types | All coat types and lengths |
| Product category | Shampoo |
| Age of the pet | Adult |
| Package type | Bottle |
| Weight range | 500 g - 999 g |
| Weight | 500 g |
| Volume | 500 ml |
| Warnings | Product may be harmful to the environment, do not dispose of in the regular trash., Avoid contact with eyes, skin and clothing., Keep out of the reach of children. |