- In stock
EUROWET Hexoderm - shampoo for dogs and cats - 200 ml
EUROWET Hexoderm - shampoo for dogs and cats - 200 ml
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
13 - 18
business days
| Shampoo effect | Caring, Moisturizing, Soothing, Regenerating, Anti-inflammatory |
| Package type | Bottle |
| Suitable for pet coat types | All coat types and lengths |
| Category | For cat, For dog |
| Age of the pet | Adult |
| Product category | Shampoo |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 200 g |
| Weight range | 0 g - 200 g |
| Warnings | Avoid contact with eyes, skin and clothing., Product may be harmful to the environment, do not dispose of in the regular trash., Keep out of the reach of children. |