Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Curver Cat Litter Box Cream/Brown is a durable and safe cat litter box. Made of technopolymer, it has an easy-to-clean design and a cream/brown color scheme that fits perfectly into any home interior.
Dimensions: Height - 395 mm, Width - 385 mm, Weight - 2.41 kg, Depth - 510 mm.
Features | |
|---|---|
| Easy to clean | Yes |
| Safe for animals | Yes |
| Product type | Cat toilet |
| Material | Technopolymer |
| Recommended for animal type | Cat |
| Product color | Cream, Bronze |
| Types of animals | Cat |
Weight and dimensions | |
| Height | 395 mm |
| Width | 385 mm |
| Weight | 2.41 kg |
| Depth | 510mm |