- New
Outdoor luminaire Endura LED 15W 3K 1050lm IP65
Outdoor luminaire Endura LED 15W 3K 1050lm IP65
Guarantee
120 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | OSRAM, Osram |
| Voltage | 220 - 240V |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| With motion sensor | No |
| Product type | Outdoor wall lights |
| Width | 8.1 - 8.1cm, 95mm. |
| Length | 8.5 - 8.5cm, 112mm. |
| Height | 10 - 10cm, 100mm. |
| Article | 4099854709524 |
| Light bulb socket | LED |
| Maximum power | 15W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Housing material | Aluminum |
| Maximum bulb power | 15W |
| Bulb type | Integrated LED |
| Body color | Dark gray color |
| Hood material | Glass |
| Light color | Warm white color |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Protection class | I |
| Hood color | Dark gray color |
| Luminous flux | 1050 - 1050lm |
| With light sensor | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 0.51 kg. |
| Country of manufacture | CN |