The Superfire FF5-E is a solar-powered outdoor lamp with a light output of 2000 lumens and a battery capacity of 20000 mAh. It has an IP65 water resistance rating, remote control function and automatic switch-on and switch-off at dusk and dawn.
The Superfire FF5-E is a solar-powered outdoor lamp with a light output of 2000 lumens and a battery capacity of 20000 mAh. It has an IP65 water resistance rating, remote control function and automatic switch-on and switch-off at dusk and dawn.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Superfire FF5-E is a solar-powered outdoor lamp with a light output of 2000 lumens and a battery capacity of 20000 mAh. It has an IP65 water resistance rating, remote control function and automatic switch-on and switch-off at dusk and dawn.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Solar Powered Outdoor Lamp |
| Product Brand | Superfire |
| Model | FF5-E |
Specifications | |
| Power | 897W |
| Number of Lumens | 2000 lumens |
| Lighting Range | 200 m² |
| Water Resistance | IP65 |
| Battery Capacity | 20000mAh |
| Lamp Dimensions | 494 x 215 x 55 mm |
| Solar Panel Dimensions | 600 x 350 x 18 mm |
| Material | ABS + Glass |
| Weight | 5.1 kg |
| Color Temperature | 8000K |
| Operating Time | Approximately 12 hours |
| Charging Time | Approximately 4 hours |
Additional Information | |
| Features |
|
| Security Warning | Use the product only for its intended purpose. |