Outdoor LED Projector SEN 20W IP44 1800LM
Outdoor LED Projector SEN 20W IP44 1800LM



Outdoor LED Projector SEN 20W IP44 1800LM
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | OSRAM, Osram |
| Product type | Spotlights with motion sensor |
| Maximum power | 20W |
| Voltage | 220 - 240V |
| Luminous flux | 1900 - 1900lm |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Width | 65 - 65mm, 145 mm. |
| Length | 108 - 108mm, 209 mm. |
| Height | 168 - 168mm, 76 mm. |
| Article | 4099854487170 |
| Mounting type | Wall-mounted |
| Light bulb socket | LED |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Maximum bulb power | 20W |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Luminaire efficiency | 90 lm/W |
| Hood material | Glass |
| Body color | Gray color |
| Housing material | Metal |
| Impact resistance | IK06 |
| With light sensor | No |
| Regulation | Unregulated |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 24 months |
| Weight | 0.57 kg. |
| Country of manufacture | CN |