N'OVEEN IKN240 Economic Insecticide lamp
N'OVEEN IKN240 Economic Insecticide lamp
















N'OVEEN IKN240 Economic Insecticide lamp
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Silent operation | Yes |
| Maximum coverage | 80 m² |
| Equivalent bulb power | 40 W |
| UV light | Yes |
| Product type | Insecticide lamp |
| Product colour | Grey, Black |
| Housing material | Metal, ABS |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Hangable | Yes |
| Input voltage | 230 V |
| Power source type | Power socket |
| Output voltage | 3000 V |
| Width | 640 mm |
| Weight | 2.13 kg |
| Depth | 80 mm |
| Height | 280 mm |
| Warnings | Avoid direct contact with damaged product as it may contain harmful substances., Do not leave the device within the direct reach of children., The product may contain environmentally hazardous components that require special disposal. |
| Hazard pictogram(s) | GHS07: Harmful, GHS09: Environmental hazard |