-
−1%
Luminaire Lutec QUBO 5193002118, 14W, LED, IP54, anthracite
Luminaire Lutec QUBO 5193002118, 14W, LED, IP54, anthracite
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | LUTEC, Lutec |
| Voltage | 220 - 240V |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| With motion sensor | Yes |
| Product type | Outdoor wall lights |
| Width | 11 - 11cm, 126 mm. |
| Length | 27 - 27cm, 293 mm. |
| Height | 7.6 - 7.6cm, 90 mm. |
| Article | 5193002118 |
| Light bulb socket | LED |
| Maximum power | 14W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Housing material | Aluminum |
| Maximum bulb power | 14W |
| Bulb type | Integrated LED |
| Body color | Anthracite color |
| Hood material | Plastic, Aluminum |
| Light color | Warm white color |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Protection class | I |
| Hood color | White color |
| Luminous flux | 800 - 800lm |
| With light sensor | No |
| Motion sensor sensitivity zone | 18 years |
| Coverage angle | 180° |
| Additional information | Voltage: 220 - 240 V. Dimensions: 110 x 270 x 76 mm. Color temperature: 3000° K. Color rendering index (CRI): 80. Luminous flux: 800 lm. Motion detection range: 18 m. Protection level (IP): IP54. Tilt angle: 180° |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Energy efficiency class | F |
| Weight | 0.97 kg. |
| Country of manufacture | CN |