Luminaire Lutec HELENA 5191602118, 10W, LED, IP54
Luminaire Lutec HELENA 5191602118, 10W, LED, IP54
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | LUTEC, Lutec |
| Voltage | 220 - 240V |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| With motion sensor | No |
| Product type | Outdoor wall lights |
| Width | 23 - 23cm, 115 mm. |
| Length | 3.2 - 3.2cm, 46 mm. |
| Height | 10.1 - 10.1cm, 247 mm. |
| Article | 5191602118 |
| Light bulb socket | LED |
| Maximum power | 10W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Housing material | Aluminum |
| Maximum bulb power | 10W |
| Bulb type | Integrated LED |
| Body color | Anthracite color |
| Hood material | Plastic, Aluminum |
| Light color | Neutral white color |
| Color temperature | 4000 - 4000°K |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Protection class | I |
| Hood color | White color |
| Luminous flux | 400 - 400lm |
| With light sensor | No |
| Additional information | Luminous flux: 400 lm. Height: 101 mm. Length: 32 mm. Width: 230 mm. Color temperature: 4000° K |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Energy efficiency class | F |
| Weight | 0.52 kg. |
| Country of manufacture | CN |