Yeelight Arwen Ceiling Light 450S is a smart ceiling lamp that allows you to adjust the light brightness, color temperature and choose from 16 million colors. It is compatible with various smart home systems and has a high color rendering index, ensuring natural color reproduction.
Yeelight Arwen Ceiling Light 450S is a smart ceiling lamp that allows you to adjust the light brightness, color temperature and choose from 16 million colors. It is compatible with various smart home systems and has a high color rendering index, ensuring natural color reproduction.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Yeelight Arwen Ceiling Light 450S is a smart ceiling lamp that allows users to adjust the light brightness, color temperature, and choose from 16 million colors. It is compatible with various smart home systems and has a high color rendering index to ensure natural color reproduction.
Features | |
|---|---|
| Product type | Smart ceiling lamp |
| Brand | Yeelight |
| Model | YLXD013 |
Specifications | |
| Dimensions | Ø455x94.1 mm |
| Weight | 2448.6 grams |
| Brightness | 3000 lm, adjustable |
| Color temperature | 2700K - 6500K, adjustable |
| Voltage | 220-240V~ 50/60Hz |
| Rated power | 50W |
| Operating temperature | -10°C - +40°C |
| Operating humidity | 0-85%RH |
| CRI | Ra 90 |
| IP code | IP20 |
| Power | 0.9 |
| Wireless connection | WLAN IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz, Bluetooth 4.2 BLE |
| Lifespan | 25000h |
| Replaceable light source | No |
| Short-circuit protection | Yes |
| Standby power | ≤0.8W |
| Compatibility | Android 4.4 (or later) iOS 9.0 (or later) |