-
−5%
Insecticide lamp N'oveen IKN590
Insecticide lamp N'oveen IKN590
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Silent operation | Yes |
| Light source type | UVA fluorescent tube |
| Safe for pets | Yes |
| Effective area | 150 m² |
| Insecticides free | Y |
| Hangable | Yes |
| Suitable for | Indoor |
| Product colour | Black |
| Tray | Yes |
| Power source type | AC |
| Output voltage | 2500 V |
| Power requirements | USB |
| Power consumption (typical) | 6 W |
| Width | 402 mm |
| Height | 262 mm |
| Depth | 52 mm |
| Weight | 1.13 kg |