Insecticide lamp N'oveen IKN20 2x10 W
Insecticide lamp N'oveen IKN20 2x10 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Number of light sources | 2 |
| Effective area | 100 m² |
| Insecticides free | Y |
| Silent operation | Yes |
| Replaceable bulb | Y |
| Light source type | UVA fluorescent tube |
| Suitable for | Indoor |
| Product colour | Black |
| Material | Metal, Technopolymer |
| Hangable | Yes |
| Cord length | 2 m |
| Tray | Yes |
| Power source type | AC |
| Power requirements | 220-240V, 50Hz |
| Operating time (Full to Empty) | 20 - 40,000 hours |
| Output voltage | 4000 V |
| Power consumption (typical) | 20 W |
| Width | 437 mm |
| Depth | 100 mm |
| Weight | 1.9 kg |
| Height | 265 mm |