Insecticide lamp N'oveen IKN18 IPX4 Professional Lampion
Insecticide lamp N'oveen IKN18 IPX4 Professional Lampion
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Insecticides free | Y |
| Effective area | 100 m² |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Light source type | UVA fluorescent tube |
| Included bulb power | 18 W |
| Silent operation | Yes |
| Number of light sources | 1 |
| Material | ABS synthetics, Metal |
| Hangable | Yes |
| Cord length | 2 m |
| Suitable for | Indoor & outdoor |
| Product colour | Black |
| Input voltage | 230 V / 50Hz |
| Operating time | 26 000 h |
| Power consumption (typical) | 18 W |
| Output voltage | 1700 - 1800 V |
| Depth | 175 mm |
| Width | 175 mm |
| Weight | 880 g |
| Height | 330 mm |