- In stock.
Floodlight Philips, 3200 lm, 5000 °K, IP65, black
Floodlight Philips, 3200 lm, 5000 °K, IP65, black
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Product type | Floodlights without motion sensor |
| Voltage | 220 - 240V |
| Luminous flux | 3200 - 3200lm |
| Light color | Cool white color |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Width | 30 - 30mm, 142 mm. |
| Length | 160 - 160mm, 37 mm. |
| Height | 150 - 150mm, 166 mm. |
| Article | 929004641901 |
| Mounting type | Mounted to the ceiling or wall |
| Light bulb socket | - |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Maximum bulb power | 30W |
| Color temperature | 5000 - 5000°K |
| Hood material | Aluminum |
| Body color | Black color |
| Housing material | Aluminum |
| With light sensor | No |
| Regulation | Bendable |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.05 kg. |
| Country of manufacture | CN |