- In stock.
FLOODLIGHT OUTDOOR LED 50W 230V NW IP65
FLOODLIGHT OUTDOOR LED 50W 230V NW IP65
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SPECTRUM, Spectrum |
| Product type | Floodlights without motion sensor |
| Maximum power | 50W |
| Voltage | 230 - 230V |
| Luminous flux | 4300 - 4300lm |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Width | 176 - 176mm, 155 mm. |
| Length | 137 - 137mm, 195 mm. |
| Height | 25 - 25mm, 35mm. |
| Article | SLI029073NW_PW |
| Mounting type | Mounted to the ceiling or wall |
| Light bulb socket | LED |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Maximum bulb power | 50W |
| Color temperature | 4000 - 4000°K |
| Hood material | Glass |
| Body color | Black color |
| Housing material | Aluminum |
| With light sensor | No |
| Regulation | Bendable |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.44 kg. |
| Country of manufacture | CN |