- In stock.
Floodlight Ledvance, IP66, black
Floodlight Ledvance, IP66, black
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | LEDVANCE, Ledvance |
| Product type | Floodlights without motion sensor |
| Voltage | 220 - 240V |
| Luminous flux | 850 - 1200lm |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Width | 36 - 36mm, 143 mm. |
| Length | 136 - 136mm, 62 mm. |
| Height | 127 - 127mm, 138 mm. |
| Article | 4099854305665 |
| Mounting type | Mounted to the ceiling or wall |
| Light bulb socket | LED |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Maximum bulb power | 8W |
| Color temperature | 4000 - 4000°K |
| Luminaire efficiency | 145 lm/W |
| Hood material | Glass |
| Body color | Black color |
| Housing material | Aluminum |
| Impact resistance | IK07 |
| With light sensor | No |
| Regulation | Bendable |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.47 kg. |
| Country of manufacture | CN |