ProfiCare PC-IPL 3024 Pink, White
ProfiCare PC-IPL 3024 Pink, White





ProfiCare PC-IPL 3024 Pink, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Body areas | Back thigh, Inner upper arms, Bikini |
| Backlight | Yes |
| Wet & Dry | No |
| Product colour | Pink, White |
| Cooling | No |
| Ergonomic design | Yes |
| Floating head | No |
| Suitable for short hair | Yes |
| Trimmer | No |
| Light fluence | 4 J/cm² |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Power source | Battery |
| Battery type | Built-in battery |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Height | 139 mm |
| Weight | 40 g |
| Depth | 47 mm |
| Width | 80 mm |
| AC adapter included | Yes |