-
−1%
Water heater / thermal pot MAESTRO MR-082 750W, 3.3 L
Water heater / thermal pot MAESTRO MR-082 750W, 3.3 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Control type | Buttons, Touch |
| Keep warm function | Yes |
| Water tank capacity | 3.3 L |
| Water level indicator | Yes |
| Pump type | Manual, Electric |
| Detector type | Touch |
| Overheat protection | Yes |
| Product colour | Grey |
| Material | Stainless steel, plastic |
| Power source | AC |
| Power | 750 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Height | 323 mm |
| Width | 198 mm |
| Depth | 280 mm |
| Cord length | 1.1 m |
| 360° rotational base | Yes |
| Built-in water pump | Yes |
| Auto power off | Yes |