Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Philips 3000 series HD2331/90. Product colour: Black, Housing material: Phenol-Formaldehyde (PF), LED indicators: Power, Ready. Power: 750 W, AC input voltage: 220-240 V, AC input frequency: 50-60 Hz. Width: 236 mm, Depth: 239 mm, Height: 110 mm. Quantity per pack: 1 pc(s), Package width: 263 mm, Package depth: 150 mm. Doesn't contain: Bisphenol A (BPA), Warranty period: 2 year(s), Country of origin: China |
| Unit Box Height | 0.3 |
| Unit Box Length | 0.265 |
| Unit Box Width | 0.155 |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power | 750 W |
| Auto power off | No |
| Cable length | 0.75 m |
| Cord storage | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Housing material | Phenol-Formaldehyde (PF) |
| Indication light | Yes |
| LED indicators | Power,Ready |
| Lockable lid | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Non-stick coating | Yes |
| Number of sandwiches | 2 |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Black |
| Vertical storage | Yes |
| Depth | 239 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 1703 g |
| Width | 236 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 294 mm |
| Package weight | 560 g |
| Package width | 263 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.01232 cubm |
| Unit Calculated Weight | 2.25 kg |