Russell Hobbs Eden 27360-70 - electric kettle, 1.7 l (white)
Russell Hobbs Eden 27360-70 - electric kettle, 1.7 l (white)
Russell Hobbs Eden 27360-70 - electric kettle, 1.7 l (white)
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Power | 2400 W |
| On/off switch | Yes |
| Lid opening type | Button |
| Handle colour | Stainless steel, White |
| Housing colour | White |
| Capacity | 1.7 L |
| Water level indicator | Yes |
| Height | 252 mm |
| Weight | 890 g |
| Depth | 225 mm |
| Width | 156 mm |