ProfiCook PC-WKS 1322 G electric kettle 1.7 L 2200 W Black, Transparent
ProfiCook PC-WKS 1322 G electric kettle 1.7 L 2200 W Black, Transparent


ProfiCook PC-WKS 1322 G electric kettle 1.7 L 2200 W Black, Transparent
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Water tank capacity | 1.7 L |
| Housing material | Glass, Stainless steel |
| Adjustable thermostat | No |
| Boil-dry protection | Yes |
| Water level indicator | Yes |
| Overheat protection | Yes |
| Product colour | Translucent, White, Black |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 2200 W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Auto power off | Yes |
| Illumination | Yes |
| Hinged lid | Yes |
| 360° rotational base | Yes |
| Cordless | No |