-
−3%
Maestro MR-062-Black Glass Electric Kettle 1,2 L
Maestro MR-062-Black Glass Electric Kettle 1,2 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Water tank capacity | 1.2 L |
| Product colour | Black, Transparent |
| Housing material | Glass |
| Control type | Lever |
| Interior lighting | Yes |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Maximum power | 1630 W |
| Auto power off | Yes |
| Warnings | Before cleaning, switch off and disconnect the unit from the power supply., Avoid contact with water when using., Do not leave the unit unattended during operation. |