Maestro MR-036 Electric Kettle 1,7 L
Maestro MR-036 Electric Kettle 1,7 L




Maestro MR-036 Electric Kettle 1,7 L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Steel, Black |
| Water tank capacity | 1.7 L |
| Housing material | Stainless steel |
| Control type | Lever |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Maximum power | 2200 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power source | AC |
| Auto power off | Yes |
| Warnings | Avoid contact with water when using., Do not leave the unit unattended during operation., Before cleaning, switch off and disconnect the unit from the power supply. |