- In stock
-
−13%
Gorenje K17TRDW electric kettle 1.7 L 2200 W Black
Gorenje K17TRDW electric kettle 1.7 L 2200 W Black
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Control type | Electronic control |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Water tank capacity | 1.7 L |
| Product colour | Black |
| Rubber feet | Yes |
| Boil-dry protection | Yes |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Power source | AC |
| Power | 2200 W |
| Width | 215 mm |
| Height | 262 mm |
| Depth | 158 mm |
| Weight | 1.3 kg |
| Cord length | 0.7 m |
| Auto power off | Yes |
| 360° rotational base | Yes |
| Overheat protection | Yes |