Fellow Corvo EKG PRO electric kettle, matte black
Fellow Corvo EKG PRO electric kettle, matte black
Fellow Corvo EKG PRO electric kettle, matte black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Adjustable temperature | 40-100°C |
| Product colour | Black |
| Housing material | Stainless steel |
| Filter material | Stainless steel |
| Water tank capacity | 0.9 L |
| Power | 1200 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power source | AC |
| Weight | 1.2 kg |
| Depth | 220 mm |
| Height | 196 mm |
| Width | 170 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Lid opening type | Button |
| Lockable lid | Yes |
| Auto power off | Yes |