- In stock
Fellow Clyde Electric Kettle 1.5 L Electric Kettle
Fellow Clyde Electric Kettle 1.5 L Electric Kettle







Fellow Clyde Electric Kettle 1.5 L Electric Kettle
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Water tank capacity | 1.5 L |
| Housing material | Silicone, Stainless steel |
| Product colour | Black |
| AC input voltage | 220/240 V |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Height | 265 mm |
| Width | 247 mm |
| Auto power off | Yes |
| 360° rotational base | Yes |