Esperanza EKK018B Electric kettle 1.7 L, White / Blue
Esperanza EKK018B Electric kettle 1.7 L, White / Blue






Esperanza EKK018B Electric kettle 1.7 L, White / Blue
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Concealed heating element | No |
| Boil-dry protection | Yes |
| Product colour | Blue, White |
| Housing material | Plastic |
| On/off switch | Yes |
| Water level indicator | Yes |
| Water tank capacity | 1.7 L |
| Adjustable thermostat | No |
| Power | 2200 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Cord length | 0.75 m |
| Lid opening type | Manual |
| Cordless | Yes |
| Auto power off | Yes |