Clatronic WK 3834 electric kettle 1 L 900 W White
Clatronic WK 3834 electric kettle 1 L 900 W White


Clatronic WK 3834 electric kettle 1 L 900 W White
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Water level indicator | Yes |
| Control type | Lever |
| Adjustable thermostat | No |
| Water tank capacity | 1 L |
| Filtering | Yes |
| Overheat protection | Yes |
| Removable filter | Yes |
| Power | 900 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power source | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cordless | Yes |
| Auto power off | Yes |