Adler AD 08 w electric kettle 1 L 850 W White
Adler AD 08 w electric kettle 1 L 850 W White






Adler AD 08 w electric kettle 1 L 850 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Control type | Buttons |
| Filtering | Yes |
| Product colour | White |
| Water level indicator | Yes |
| Concealed heating element | Yes |
| Adjustable thermostat | No |
| Water tank capacity | 1 L |
| Boil-dry protection | Yes |
| Power | 850 W |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power source | AC |
| Weight | 709 g |
| Cordless | Yes |
| 360° rotational base | Yes |
| Auto power off | Yes |